Veckoauktion den 5 november 2001

  • Sortera efter

  • 7001
    OLJA (D) Wilhelm Dahlbom, Vadstena, 53 x 63
    UTGICK

    5 november kl 17:30
  • 5024 Akvarell
    Oscar Bergman, Utö Juli 1928, 37x53
    Såld: 9.000 kr

    Såldes den 5 november 2001
  • 7018 AMPEL
    1800-tal, H65
    Såld: 2.400 kr

    Såldes den 5 november 2001
  • 7037 SOFFA
    Senempire, mahogny
    Såld: 7.200 kr

    Såldes den 5 november 2001
  • 7008 SPEGEL
    Rokoko, Proviniens Lammhults Herrgård, H150
    Såld: 19.000 kr

    Såldes den 5 november 2001
  • 7010 SPEGEL
    Sengustaviansk, Proviniens Lamhults herrgård, H88
    Såld: 5.200 kr

    Såldes den 5 november 2001